Kazánok /  Hőszivattyúk /  Levegő,-Víz hőszivattyúk /  Split (osztott) hőszivattyúk /  Centrometal HP-Cm Split EH 16 kW levegő-víz hőszivattyú
Centrometal HP-Cm Split EH 16 kW levegő-víz hőszivattyú
HPCU360iCM vezérlő egység
T5 érzékelő, 10 méteres kábellel
Split levegő-víz hőszivattyú
Kültéri és beltéri egység
Teljesítmény:16kW+9kW elektromos fűtőbetét
COP 4,5 / SCOP 4,62
* az árak bruttó árak! (az ÁFA-t tartalmazzák)
Centrometal HP-Cm Split EH 10 kW levegő-víz hőszivattyú A+++
Centrometal HP-Cm Split EH 16 kW levegő-víz hőszivattyú A+++
Kisméretű és csendes működésű korszerű split vagy más néven osztott hőszivattyú. A gazdaságos üzemeltetést garantáló inverteres kompresszorral, felső kategóriás vezérléssel és grafikus kijelzős kezelő egységgel. Magas működési hatásfokkal (COP 4,5 / SCOP 4,62) fűtési, hűtési és használati meleg víz előállítási célra. A hőszivattyú üzemeltetése három fázisú elektromos csatlakozást igényel.
A HP-Cm Split EH 16 kW-os hőszivattyú, alapfelszereltségben, egy 9 kW-os beépített, kiegészítő elektromos fűtőbetéttel szerelt arra az esetre, ha extra hőteljesítményre van szüksége.
Hogyan nézhet ki a teljes rendszer?
- Fűtés,
- Hűtés,
- Háztartási meleg víz egy rendszerben.
35°C előremenő vízhőmérséklet mellett: A+++ (ErP)
55°C előremenő vízhőmérséklet mellett: A++ (ErP)
Működési hőmérséklet tartomány fűtés: -20°C-tól 35°C-ig
Működési hőmérséklet tartomány hűtés: -5°C-tól 43°C-ig
Működési hőmérséklet tartomány használati meleg víz előállítás: -25°C-tól 43°C-ig
Az előremenő vízhőmérséklet tartomány fűtés esetén: 25°C-tól 65°C-ig
Az előremenő vízhőmérséklet tartomány hűtés esetén: 5°C-tól 25°C-ig
Az előremenő vízhőmérséklet tartomány használati meleg víz előállítás esetén: 30°C-tól 60°C-ig
HPCU360iCM vezérlő egység, színes és érintőképernyős kezelő panellel:
- A vezérlőegység egy különálló dobozban elhelyezve, mely a falra vagy a belső hidraulikus egységre függeszthető
- Kezelő felület, könnyen kezelhető és átlátható menürendszerrel, kóddal védett szerviz diagnosztikai menüvel
- Kezelő felület nagyméretű, érintőképernyős és grafikus kijelzővel
- Többszintű és programozható hőmérséklet és működési beállítások
- A kezelő felület mobil kialakítású, nem helyhez kötött eszköz
- Kiegészítő WIFI modul csatlakoztatható
A Centrometal hőszivattyú vezérlés legfontosabb tulajdonságai
- A színes és érintőképernyős kezelő panelt a fűtött helységben elhelyezve szoba termosztátként is funkcionál
- A vezérlés alapfelszereltségben a következőket képes kezelni
- Hidraulikus váltó vagy puffer tartály
- Egy közvetlen fűtési / hűtési kör
- Két kevert fűtési / hűtési kör (közvetlen körnek is beállíthatók)
- Használati meleg víz tartály recirkulációs csatlakozással
- Kiválasztható fűtési rendszerek, padlófűtés, fan coil és alacsony hőmérsékletű radiátoros (a radiátoros fűtési rendszer esetén hűtési mód nem áll rendelkezésre)
- A kevert körök esetében, fűtési módban lehetséges választani a külső hőmérséklet / fűtési görbe alapú szabályzás vagy az állandó előremenő víz hőmérséklet között, míg hűtési módban kizárólag az állandó áramlási hőmérséklet opció áll rendelkezésre
- Csatlakoztatható olyan padlófűtési rendszerekhez, melyben minden egyes padlófűtési kört külön szobatermosztát vezérel ún. szervo elzáró motorokon keresztül. Ezek egy közös terminálhoz csatlakoznak, amely potenciálmentes jelet biztosít a kevert köri bemenetekhez
- A vezérlő egy háromutas váltószelepet (rugóerő tárolós szelepet) képes irányítani, amely a fűtővizet vagy az indirekt meleg víz tartály, vagy a hidraulikus váltó/puffer tartály felé irányítja az aktuális igénynek megfelelően
- Fűtési és hűtési kapcsolási idők időzíthetők
- Kiegészítő elektromos fűtés rásegítés működtetése (, amennyiben a szükséges vízhőmérséklet nem áll rendelkezésre
- Kiegészítő gáz, pellet vagy elektromos kazán indítása, amennyiben a szükséges vízhőmérséklet nem áll rendelkezésre
- Hibajelzések és figyelmeztetések megjelenítése a kijelzőn
- Kóddal levédett speciális szerviz menü, gyors és egyszerű hiba feltárás és elhárítás
A vezérlés és működés előprogramozott funkciói:
- A legfontosabb és leggyakrabban használt funkciók a FŰTÉS, HŰTÉS és a HMV (háztartási használati meleg víz) előállítás elsőbbségét biztosítja, manuálisan a kezelő panelen kiválasztva azt. Ebben a manuális prioritású üzemmódban a hőszivattyú teljesítményének teljes kihasználásával elsődlegesen a választott funkciót fogja ellátni.
- A FŰTÉS gomb megnyomásakor a készülék az ingatlan fűtését fogja végezni. Ezzel, az ingatlan méretétől függően, hamarabb eléri a kívánt hőmérsékletet a lakás.
- A HŰTÉS gombbal történő programindítással, a hűtésnek lesz elsőbbsége minden más funkcióval szemben, például mikor egy őszi vagy tavaszi napon kicsit felmelegedett a lakás.
- A HMV funkció indításával a háztartásban szükséges meleg víz előállítására összpontosít a hőszivattyú.
- Használati meleg víz gyors felfűtés - Esetenként előfordul, hogy elfogy a meleg víz a háztartásban a HMV tartályból, ilyen eseteknél használható ez a funkció, nagyon rövid időn belül elérhető lesz újra a meleg víz!
- AUTOMATA mód a készülék legjellemzőbb beállítási módja. A különböző szerelvények és érzékelők segítségével a vezérlő panel a gyárilag beállított alap program alapján tartja fenn az ingatlan hőmérsékletét az Ön előre beállított igénye szerint. A HMV ellátását pedig a fűtés és hűtés funkció ellátása közben végzi el.
- ECO mód, azoknak akik környezettudatosan élnek! Az egyébként is energiatakarékosan üzemelő hőszivattyú környezetbarát működési módja. A teljesítmény a szükséges minimumom látja el a különböző funkciókat a lehető legkevesebb energiát felhasználva.
- KOMFORT üzemmód, a teljes teljesítményt a hőszivattyú alap funkcióinak ellátására fordítja az előre beállított hőmérsékleti tartományokon belül.
- NYARALÁS alatti üzemmód. Amennyiben legalább 2 napra elutaznak érdemes elindítani ezt a funkciót. Ilyenkor a készülék a HMV ellátást minimumra, a fűtést vagy hűtést pedig az előre beállított hőmérséklet alapján látja el.
- CSENDES üzemmód. Ennek a módnak az alkalmazását arra az időre javasoljuk, ha a kültérben elhelyezett készülék közelében tartózkodnak vagy éjszaka nem szeretné zavarni a szomszédokat. Ilyenkor a ventilátor fordulatszáma csökken és kisebb zajkibocsájtás mellett üzemel a készülék.
- FERTŐTLENÍTŐ mód. A légionella fertőzés megelőzésére időnként érdemes elindítani ezt a funkciót is. Ilyenkor magas hőmérsékletű fűtő közeg áramlik végig a rendszeren, fertőtlenítve a csőhálózatot.
- A Split rendszer kültéri egysége az ingatlanon kívül üzemel (58 dB), a csendes működésű (38 dB) beltéri egység található a házon belül.
- Vezérlő egységén keresztül szabályozza a teljes fűtési, hűtési és használati meleg víz rendszert, illetve módosíthatók a működésének paraméterei.
- A fűtési rendszer lehet padló-, fal- és mennyezeti fűtés, fan-coil egységekkel üzemelő vagy végső esetben akár radiátoros is (a radiátoros fűtési rendszerre való rákötési szándék esetén minden esetben egyeztessen szakemberrel).
- A háztartási használati meleg víz előállításhoz egy jellemzően megnövelt hőcserélő felülettel rendelkező ún. indirekt használati meleg víz tartály beépítése szükséges.
- A két hőcserélő spirállal szerelt használati meleg víz tartályaink napkollektorra vagy más hőforrásra is csatlakoztathatók, így a meleg víz előállítása kombinált üzemmódban is biztosítható.
- A fan-coil egységeken valamint fali és mennyezeti rendszeren keresztül hűteni is tudja otthonát.
- A hőszivattyú elektromos energia ellátását napelemes rendszer segítségével is biztosíthatja.
- Elektromos fűtőkábel csatlakozás a hűtőköri és hidraulikus rész elfagyás elleni védelmére
- 2 zónás külső hőmérséklet érzékelés
- Távfigyelmeztető egység csatlakoztatható
Miért Split rendszer?
- Évtizedek óta használt működési elv. A klíma technológiából már ismert és hosszú évek alatt tökéletesített split rendszert alkalmazzák a split rendszerű levegő-víz hőszivattyúk is.
- A legnagyobb hidegekben is biztonságos a használata. A kültéri egységben alkalmazott speciális hűtőgáznak köszönhetően a rendszert, illetve a hőszivattyút nem fenyegeti elfagyás veszélye.
- Az előzőekben említett hűtőgáz alkalmazásának köszönhetően a fűtési vagy hűtési rendszerébe való hőtovábbítás magas hatásfok mellett valósul meg.
- Bekötését kizárólag minősített szakember végezheti, így garantált a Centrometal HP-Cm Split hőszivattyúk hosszú távú, biztonságos és hatékony üzemeltetése.
- Megfelelően méretezett és kialakított fűtési, hűtési és HMV rendszerben a hőszivattyú a háztartásának teljes energia ellátását biztosítja.
- Teljeskörű gyártói garancia a hőszivattyú működésére.
A Centrometal HP-Cm Split EH 16 kW hőszivattyú alapfelszereltsége:
- Kültéri és beltéri egység
- HPCU360iCM vezérlő egység
- Beépített elektromos fűtőbetét 9 kW hőteljesítménnyel
- Y filter
- T5 érzékelő, 10 méteres kábellel
- Bekötési és használati útmutató
- Vezérlő egység használati útmutató
- 3 év teljeskörű garancia
(A termék mérete miatt a szállítási költség: 25 000 Ft)
|
|
-
Hőszivattyúk
A hőszivattyús fűtés sokkal hatékonyabb mint a tisztán elektromos fűtések , de jelentős megtakarítást érhetünk el a gázfűtéshez képest is.
A hőszivattyús készülékek hűtő-fűtő elven működnek és ez a legfontosabb különbség az elektromos fűtésekhez képest, annak ellenére hogy a hőszivattyút sokan az elektromos fűtésekhez sorolják.
A gázfűtés és az elektromos fűtések hatásfoka sosem lehet 100% feletti, hiszen a gázfűtésnél a gázban levő energia távozik az égéstermékkel. Az elektromos ellenállásokon alapuló megoldások már képesek a közel 100%-os hatásfokkal működni de nem képesek a befektetett energiánál több hőenergiát juttatni. A hőszivattyú viszont igen.
- A hőszivattyú működése
A hőszivattyú a felhasznált áramot nem arra fordítja hogy felmelegítse a levegőt, hanem ogy az egyik helyről egy általunk kiválasztott másik helyre szivattyúzza a hőenergiát. A hagyományos fűtési módokhoz képest hőszivattyúval és klímával harmad,-negyed annyival kevesebb energiát kell felhasználni.
Pl: 1m3 levegőt 1,2-1,3 KJ energiával lehet 1°C -kal felmelegíteni. Ha mi ezt az energiát nem elő akarjuk állítani, hanem át akarjuk szivattyúzni egyik helyről a másikra, akkor az 0,3-0,4 KJ energiába kerül jelenleg.
- A gáz felmelegszik mert a keringető gázt a kompresszor összenyomja.
- A felmegedett gáz átadjá a hőenegriát a víznek/levegőnek egy hőcserélőben
- A nagy nyomású gáz a hőcserélőben lehűl így lecsapodik, folyékonnyá válik
- A folyékony hűtőközeget elvezetik egy nyomáscsökkentőn így elveszíti a nyomás nagy részét ennek eredményeképpen lehűl.
- Egy hőcserélőbe bekerülve lehűti környezetét, felmelegszik illetve elpárolog az alacsony nyomású,hideg folyadék
- A hőszivattyú hatásfoka
A hőszivattyúknak a hatásfokát COP-ben, hűtésnél EER-ben adják meg.
COP:az az arányszám ami 1Kwh energia átszivattyúzásához szükséges.
Ez a szám nagyban függ az időjárástól ezért a SCOP, SEER a szezonális éves szinten mutatja meg.
Minél alacsonyabb a külső hőmérséklet és minél melegebb hőmérsékletű vizet szeretnénk előállítani annál jobban csökken a hőszivattyú hatékonysága
- Levegő-víz hőszivattyú rendszerek
A levegő víz hőszivattyúkat gyorsan és egyszerűen telepíthetőek hűtésre, fűtésre és melegvíz előállítására.
A levegő-víz hőszivattyú egy hőcserélőn keresztül a közvetítő közeget hűti vagy fűti nem közbetlenül a levegőt.
A levegő -víz hőszvattyúk ahogy a nevében is benne van az energia nagy részét a levegőből nyerik. A magas hőtartalmú levegőből nyeri ki az energiát.
- Monoblokkos levegő-víz hőszivattyú
A levegő-víz hőszivattyú lehet monoblokkos rendszerű, ahol a teljes rendszer egy berendezésbe kerül. Ez egy olyan egység, mely a külső levegőből kinyert hőt közvetlenül a keringtetett víznek adja át. A monoblokk rendszerú hőszivattyú egyblokkos rendszer amely azt jelenti a hőszivattyú minden alkatrésze a melegvíz-tárolón kívül egy külső hőszivattyú egységben található.A monboblokk rendszerre csatlakoztathatnak radiátorokat de akár padlófűtést is. A monoblokk hőszivattyús rendszereket hívhatjuk kompakt kültéri egységnek is hiszen nem az épületben helyezik el.
- Split (különválasztott) levegő-víz hőszivattyú
A SPLIT hőszivattyú a nevében szereplően egy osztott hőszivattyú, ahol a hőszivattyú rendszer áll egy kültéri és egy beltéri egységből, amelyet össze kell csöveznie az F-gáz vizsgás szakembernek , amely klímatechnikai csövezésben fog a hűtőközeg áramlani a két egység között, egy egész rendszert kiépítve
- Geotermikus hőszivattyú rendszerek
A geotermikus hőszivattyú a földből nyert hőenergiát hasznosítja. A talajszondák segítségével nyerik ki a földből ezt továbbítva a rendszerbe ahol fűtésre célra illetve melegvíz előállításra lehet használni.
A talajszonda (geotermikus hőszonda) egy függőlegesen a talajba telepített eszköz, amely 50-200 m mélyről szállítja a felszínre a földhőt.
Az adott talajszondás hőszivattyú rendszerhez szükséges talajszondák számát a talajminőség mellett a kinyerni kívánt hőenergia határozza meg.
A talajszondás hőszivattyú rendszer környezetbarát, hosszú távon költséghatékony megoldást kínál az energiafelhasználásban.
Méterenként kb. 50 W teljesítménnyel lehet számolni talajszerkezettől függően - természetesen magasabb bekerülési költségen
Mivel nyáron aktív vagy passzív módon helyiséghűtésre használhatók, a talajszondák különösen komfortosak.
- HMV hőszivattyú
A HMV hőszivattyú a melegvíz előállításra a kinti a hőt használja így rendkívül hatékony napkollektoros rendszerrel összekötve még kedvezőbb. A nyári, tavaszi időszakban a napenergia segítségével képes a használati melegvíz előállításra.
A HMV hőszivattyú nagy részében a levegőből vonja ki az energiát így kínál környezetbarát megoldást használóinak,kisebb százalékben az elektromos áramot használja működéséhez.
Cimkefelhő
Centrometal Hp-CM Split  Centrometal  Split hőszivattyú  hőszivattyú  16 kw hőszivattyú