Kazánok /  Kiegészítők /  Vízlágyítók /  BWT AQA perla BIO 50 C Vízlágyító Multiblockkal
BWT AQA perla BIO 50 C Vízlágyító Multiblockkal
Egyoszlopos háztartási vízlágyító
Átfolyási teljesítmény: 2,0 m3/h
BWT applikációval kommunikál
Cikkszám: BWT-B0044941M
* az árak bruttó árak! (az ÁFA-t tartalmazzák)
Raktáron, szállítás azonnal!
A zuhanyfalakon, csempéken és szerelvényeken kialakuló vízkőlerakódás nemcsak kellemetlen látványt nyújt, hanem lerövidíthetik a berendezések hasznos élettartamát is. A vízkőképződés befolyásolja a csővezetékek és a teljes vízellátó rendszer állapotát. A BWT lágyvíz képes a vízkő kiválását megakadályozni és segítségével fürdőszobájának ragyogását is megőrizheti.
Képzelje el, hogy kinyitja a vízcsapot, amelyből a lágyvíz simogatja kezét, kellemes lágysága kényezteti bőrét. Így a zuhanyozás és a fürdés is simogató, kényeztető élménnyé válhat, amely után páratlanul puha törölközőjébe, vagy fürdőköpenyébe bújhat, hiszen a mosott ruháknál is lágy vizet használ a mosógépe.
A kemény víz ellen hatékony módszer az BWT AQA perla BIO 50 C vízlágyító használata.
Az AQA perla BIO 50 C vízlágyító berendezés a hagyományos ioncserélő vízlágyítókat képviseli. A készülék egyoszlopos, szakaszos üzemű, mennyiségvezérelt vízlágyító. Az irányító elektronika gyárilag tartalmazza a teljes porgramot, a helyszínen csak néhány beépítési körülménytől függő paramétert kell beállítani. Ezután a készülék automatikusan dolgozik, a megadott értékek alapján működteti a készüléket. A rövid regenerálási intervallumokat a központi mikroprocesszor vezérli. Beállítható automatikus, vagy kézi üzemmód is. Az AQA perla BIO 50 C egy automatikus csírátlanító rendszerrel is rendelkezik, így a regenerálás ideje alatt fertőtleníti a gyantát. A készülék színes LCD kijelzővel elllátott, így valamennyi fontos információ leolvasható, pl. maradék kapacitás, átfolyási mennyiség, felügyeleti intervallum, stb.
A berendezés a regeneráláshoz tömény sólevet használ, melyet a különálló sóoldó kabinetbe töltött regenerálósóból készít. Az automata AQA perla BIO C különösen takarékos a sófelhasználás terén.
BWT applikációval kommunikál.
Termék részletes ismertetése:
- Egyoszlopos háztartási vízlágyító berendezés
- Elegáns desing, kék burkolat
- Minimális helyigény
- Soft Control II vezérlőegység
- Sóhiány kijelzés
- BIO funkció (fertőtlenítés)
- Színes LCD kijelző
- Integrált keverőszelep
- Elforgatható sóoldó tartály
- Üzemi nyomás: 2-6 bar
- Max. átfolyási teljesítmény: 2,0 m3/h
- Névleges kapacitás: 45 nk°xm3/oszlop
- Sófelhasználás regenerálásonként: 2,0 kg
- 230 V
- Villamos teljesítményfelvétel: 10-50 W
- Max. víz-, környezeti hőmérséklet: 30-40 °C
- Elektromos védettség: IP 44
- Csatlakozó mérete: DN 1" AG
- Készülék mérete: 1113x499x386 mm
- Max regenerálósó mennyiség: 50 kg
- Üzemi tömege: 115 kg
- DVGW előírásoknak megfelel
Beépítési feltételek a mellékelt tájékoztatóban!
(A termék mérete miatt a szállítási költség: 5 000 Ft)
-
Puffer tároló
Egy puffer tároló nélküli rendszert (direkt rendszert) naponta többször be kell indítani az elegendő
hő biztosításához.A kazán üzemeltetésekor leghatékonyabb (hatásfokkal) levegő leszabályozása nélkül ég el a tüzelőanyag, de ebben az esetben a folyamatosan termelődő felesleges energiát érdemes a rendszerbe beépített puffer tárolóban elraktározni, addig amíg felhasználásra nem kerül. Mindez azt jelenti, hogy egy megfelelően méretezett puffer tartálycsatlakoztatásával akár a költségek 50%-a is megtakarítható.- Ha a rendszerben nincs puffer tartály a felesleges energia a kéményen távozik, vagy eloltással kukába kerül.
- Ha a rendszerben van puffer tároló minimális energia veszhet el, a rendszer szabályozható, a begyújtási (fűtési) ciklus akár 24 órára is elnyújtható így az életünk komfortosabbá válik.
- Ha a rendszerben van puffer tartály, időjárás függő szabályozás a rendszer tökéletesen szabályozható, fűtési ciklusok hosszabbra nyújthatóak, a hatásfok és a gazdaságosság maximális. Ezzel a megoldással akár 70% fűtési költség is megtakarítható.
A puffer tároló előnye különösen az átmeneti időszakokban jelentkezik, amikor nincs szükség akkora hőenergiára, amekkorát a kazán megtermel, a felesleget a puffer tartály eltárolja - a megtermelt hőenergia nem megy veszendőbe.
- Hogyan működik és miért jó a puffer tartály?
A gyűjtőtartály pufferként és a rendszerben körbeáramoltatott víz köztes fűtési energia tárolójaként szolgál. A kazán felmelegíti a vizet a puffer tartályban, a tartályból a forró víz pedig eljut az egyes fogyasztókhoz. A puffer tartály működése egyszerű és azon a fizikai elven alapul, hogy a forró víz könnyebb a hideg víznél. Mialatt a kazánból forró víz áramlik a tartály felső részébe, addig hideg víz kerül kiszivattyúzásra a puffer tároló aljából. Ha helyesen van beállítva ez a folyamat, akkor igen éles határvonal keletkezik a forró és a hideg víz között.
Puffer tartállyalhosszú szüneteket lehet elérni,nem kell olyan gyakran begyújtani a kazánt, mint amilyen sűrűn akkor lenne rá szükség, amikor a kazán közvetlenül a fűtési rendszerhez van csatlakoztatva.Így jelentősen jobban kihasználhatja a tüzelőanyag által felszabadított energiát, mindeközben optimális feltételeket biztosít a környezettudatos fűtéshez.
A hatásfok növekedése mellet a tökéletesebb égésnek köszönhetően a füstgáz összetétele is javul, kevesebb szennyezőanyagot jut a levegőbe. A kazán és a kémény kormozódása megszűnik.
- Mennyi idő alatt térül meg?
Egyszerű matematika! Egy évben átlagosan 5 hónapot (kb 150 nap) fűtünk. A kazánunk teljesítménye a leghidegebb napokra van tervezve. Ez Magyarországon -15 celsius. Évente átlagosan 10-15 ilyen hideg nappal számolhatunk. 135 napon keresztül nincs szükség a kazánunk maximális teljesítményére. Egy átlagos napon +10C esetén a kazánban keletkező energiának csak 10-20% kerül a házba a többi a kéményen távozik.
Megéri-e nekem, hogy 135 napon keresztül úgy fűtenem, hogycsak a töredékét hasznosítom, a többivelkörnyezetetmelegítem?
Adott egy átlagos földgázfűtéssel szerelt családi ház Magyarországon, a 80-as években épült, szigetelés nélkül. Ablakok normál üvegezésűek, teljes hő veszteség 20 kW. Fűtési idény fenntartási költsége 350.000 forint. Gázfogyasztás 2300 m3. Gáz fűtőértéke: 34.000J. Teljes hőigény: 78.200.000J
Vegyes tüzelésű rendszer puffer tartály nélkül: kiszáradt fa fűtőértéke: 17.000J, fa ára 20.000 ft/m3, fa igény a teljes szezonra körülbelül 13.800 kg a nagy veszteség miatt az éves fenntartási költség körülbelül 276.000 ft, tehát nem számottevő a megtakarítás.
Vegyes tüzelésű rendszer puffer tartállyal: 78.200.000J. Fa fűtőéke: 17.000J fa ára: 20.000 ft/m3. Faigény, mivel a felesleges energiát el tudjuk tárolni: 4600 kg. Fenntartási költség: 92.000 forint.
A fenti számítások alapján egy átlagos gázfűtési ház fenntartási költsége 70% csökkenthető, amennyiben egy megfelelően kiépített puffer tartállyal kombinált vegyes tüzelésű rendszert építünk. Ezen költségek tovább csökkenthetőek, faelgázosító kazánnal, napkollektorral szerelt szolár fűtés rásegítéssel.
120nm régi szigetelés nélküli, öreg épület fűtési igénye +5°C esetén 35kW. Fatüzeléssel puffer tartály nélkül naponta 5-6x kell utántölteni a kazánt. A hőmérséklet a lakásban folyamatosan ingadozik. Kazán kormol, mert a levegő hozzáadás minimális, sok az időráfordítás.
Ugyanezen rendszerpuffer tartállyal szerelve, jól megépített rendszerrel egy begyújtással kifűthető az épület 24 órára. Miért is? +5C esetén a házunk igénye kb 4-6kW. A megtermelt, de fel nem használt 29kW fűtési energiát a puffer tartályban raktározzuk a felhasználás pillanatáig.
- Puffer tartály, puffer tárolótípusai:
Több nagy csoportra osztjuk, fűtési és használati meleg víz tartályokra illetve kombi tartályokra.
- Fűtési puffer tartály: létezik hőcserélő nélküli, egy szolár hőcserélős, két szolár hőcserélős változat. A puffer tartály belülről nem bevonatos ugyanis a fűtési rendszerben nincs levegő, így nem oxidálódik (rozsdásodik).
- Kombi puffer tartály átfolyós HMV (használati meleg víz) hőcserélővel: létezik egy szolár hőcserélős, két szolár hőcserélős napkollektorokhoz.
- Kombi puffer tartálytartály a tartályban (indirekt bojler): létezik egy szolár hőcserélős, két szolár hőcserélővel napkollektorokhoz
Hőszivattyús rendszerek esetén ugyancsak több változat létezik, ezek abban különböznek, hogy az alacsony hőlépcső miatt a hőcserélő felületük többszöröse a normál hőcserélőknél.
- Hogyan válasszunk puffer tartályt?
Elsődlegesen el kell dönteni mire, használnánk a tartály. Fűtési költségünk csökkentésére vagy meleg víz előállítására vagy ezek kombinációjára?
- Fűtési költségeinket csökkenteni illetve a komforthatást (korszerűsítés) szeretnénk növelni abban az esetben egy megfelelően kiválasztott (méretezett) sima hőszigetelt puffer tartályt kell választani.
- Napkollektoros fűtés rásegítéses rendszer építése esetén (akár a jövőben) akkor az egy vagy két hőcserélős szigetelt puffer tartályt kell választanunk. Utólagosan a puffer tartályba nem lehet gazdaságosan hőcserélőt építeni.
Meleg víz illetve fűtés korszerűsítés esetén vagy belső tartályos (160-250L) vagy átfolyós rendszerű hőcserélővel szerelt vagy egy különálló HMV tartályos változatot érdemes választani. Kiválasztáskor döntően a rendelkezésre álló terület határozza meg a pontos típust.
Cimkefelhő
BWT  Vízlágyító