Kazánok /  Hőszivattyúk /  Levegő,-Víz hőszivattyúk /  Monoblokkos hőszivattyúk /  Biasi Adatta 16 MONO 2T
Biasi Adatta 16 MONO 2T
Carel elektronikus szabályozás
Iker rotoros kompresszor
Fűtés/Hűtés/Használati melegvíz
Levegő-víz monoblokk hőszivattyú
Kétcsöves reverzibilis hőszivattyú
3 fázisú csatlakozás
Cikkszám: 10446.2009.0
* az árak bruttó árak! (az ÁFA-t tartalmazzák)
A Biasi ADATTA monoblokk hőszivattyúk különösen alkalmasak radiátoros vagy alacsony fűtési hőmérsékletű felületfűtési rendszerekhez, fan-coil-okhoz, termo-ventilátorokhoz 55°C-os előremenő vízhőmérsékletig.
Minden változat alacsony zajkibocsátású EC axiális ventilátorokkalvan szerelve és szintén nagyon csendes működésű „iker rotoros”inverteres kompresszorral, amelyek szabályozhatóságuk révénlehetővé teszik a leggazdaságosabb működést.
A kompresszor, a ventilátor, és a keringtető szivattyú azonnali modulációját teszilehetővé a beépített fejlett inteligens vezérlő elektronika. Az egységet úgy tervezték, hogy azonnal üzembe helyezhető legyen,továbbá a különböző konfigurációk széles köréhez illeszthető. A különböző üzemmódok közötti átmenet (évszakok között)automatikusan történhet az érzékelők értékeinek és a megfelelőbeállításoknak a függvényében.
A vezérlés logikája által meghatározott kapcsolási idők garantálják a rendszer hatékony és gazdaságos működését. A használati melegvíz előállításához egy váltó szelep segítségével egy megfelelő méretű indirekt tároló telepítésére van szükség. A tárolót egy NTC-vel kell ellátni ami a vezérlés számára jelzi az indirekt tároló fűtési igényét.
A kompakt kivitelű levegő-víz hőszivattyút kültérbe kell telepíteni, az egység EC axiális ventilátorral, és fejlett kivitelű BLDC(kefementes) Iker Rotoros inverteres kompresszorral van szerelve, a szerkezet RAL 7016 színnel porfestett.
A váz önhordó,levehető oldal panelekkel a karbantartás és ellenőrzések megkönnyítése érdekében. A hőszivattyú minimális külsőműködési hőmérséklete -20°C. Az alacsony zajszinthez nagyban hozzájárul az inteligens vezérlés, ami kompresszor és a ventilátor fordulatszámát a tényleges teljesítmény igényhez igazítja. Továbbá a kompresszor rezgéscsillapítása és a burkolat többrétegű zajvédelme is csökkenti a kibocsájtott zajt.
A vezérlés lehetővé teszi:
• A ventilátor és a kompresszor megfelelő szabályozását
• A rendszer hőmérsékletének szabályozását az pillanatnyi időjárás függvényében
A hőszivattyúk elnyelik a külső környezeti hőt, és a magasabb hőmérsékletű belső térbe szállítva fűti azt. Megfordítva ciklust lehetővé válik a belső terek hűtése.
Hűtőközeg:
Az alkalmazott hűtőközeg R410a. Ez a hűtőközeg nagyhatékonyságú működést tesz lehetővé a BLDC iker-rotoroskompresszorok használata esetén. Nyomásmérő és nyomáskapcsoló szavatolja a biztonságot. Rozsdamenteslemezes hőcserélőben történik a kondenzáció, illetve az elpárologtatás a gáz-víz oldalon. A levegő gáz oldalonalumínium bordákkal ellátott rézcsöves, speciális bevonatúhőcserélő működik. A leolvasztás megvalósulhat forró gázbeinjektálásával, vagy a működési ciklus megfordításával.
Hőcserélők:
A levegő oldali hőcserélő alumínium lemezekkel ellátott,áramlási ellenállást csökkentő, speciális bevonattal kezeltrézcsöves hőcserélő. A rendszer oldal felől forrasztottrozsdamentes, lemezes hőcserélő lett beépítve, amiminimális hűtőközeg felhasználás mellett maximálismelegvíz hozamot biztosít köszönhetően a nagy hőátadófelületnek
Ventilátor:
A ventilátor EC kefenélküli, axiális ventilátor, amit amaximális hatékonyság mellett minimális zajkibocsátássalműködik. A forgás sebességét a vezérlés állítja a kívánt teljesítménynek megfelelően
Vezérlés és védelem:
Carel elektronikus szabályozás vezérli az invertereskompresszort, ventilátort és a szivattyút. Az időjárásfüggvényében az elektronika szabályozási rásegítést biztosít a készüléknek. Éves működési naplózás, ModBUS kommunikációs protokol minden kivitelben. Az egység azesetleges rendellenességek esetén riasztásokkal figyelmeztet. A riasztásokat a vezérlő egység kezeli, amely megjeleníti azokat, továbbá ezek a riasztási naplóbejegyzések bármikor elérhetők javításhoz, beállításhoz.
Kijelzős PGD szobatermosztát (tartozék):
A vezérlőegység a Carel hardverére épül, amelyhez csatolható a rendkívül innovatív szobatermosztát, amellyel minden paraméter beállítható, az alapértékek megadhatók, illetve további beállítások elvégezhetők. A termosztát megteremti a közvetlen kapcsolatot a fűtési rendszerrel. Beállítható a HMV hőmérséklet, illetve a fűtési hőmérséklet az éghajlati görbe alapján
Iker rotoros inverter” technológia:
A teljesítmény szabályozás az „Iker Rotoros Inverter”technológia segítségével a valós teljesítmény igényeknekmegfelelően modulálva valósul meg. A ventilátor és a keringtető szivattyú modulációja is hozzájárul a maximálishatásfok eléréséhez
Jellemzői:
Elektromos expanziós szelep (alkalmas mindkét üzemmód megvalósításához)
• Az egység az inverteres technológiának köszönhetően teljes teljesítmény modulációra képes.
• A külső érzékelő segítségével alkalmazkodik az időjárási viszonyokhoz
• Nagyobb hatékonyság a megnövelt hőcserélő felületeknek köszönhetően
• Kompresszor száma:1
• Ventilátorok száma:2
3 fázisú csatlakozás
Áramerősség:8,7A(400-3-50V/Ph/Hz)
• Kompresszor típusa:iker rotoros
A++ energiaosztály
Külső hőmérséklet:-22°C/+45°C
Használati melegvíz:55°C
Telepíthető:
• Alacsony energiaigényű, új épületekhez
• Alkalmas telepítésre zord időjárási környezetben, magas hőmérsékletű melegvíz igény esetén
• Oda, ahol nincs lehetőség gázellátásra
• Különösen alkalmas felületfűtésekhez
Nyári üzemmód:
Hűtési mód: Az egység csak hideg vizet állít elő a hűtés számára
Hőszivattyú mód HMV előállításához: A HMV indirekt tároló a merülő szonda jelzésére, a ciklust megfordítva forróvizet termel a hőszivattyú. A magas külső hőmérsékletnek köszönhetően ilyenkor magas COP értéket tudunk elérni.
Téli üzemmód:
Hőszivattyú üzemmód fűtéshez: A hőszivattyú forró vizet állít elő a fűtéshez a rendszeroldali hőcserélőn;
Hőszivattyú üzemmód HMV előállításához: Magas hőmérsékletű forró vizet állít elő a csatlakoztatott indirekt tároló fűtéséhez.
Automatikus szezonális üzemmód váltás:
A megfelelő üzemmód beállítása automatikusan történik a vezérlés programozott logikája szerint a külső időjárási viszonyok függvényében. Elsőbbséget mindig a használati víz előállítása élvez.
Műszaki adatok:
Téli üzemmód A7/W35
- Hőteljesítmény:100%:15,05kW
- Hőteljesítmény:66%:10,48kW
- Hőteljesítmény:33%:4,92kW
- Kompresszor felvett teljesítménye:3,20kW
- Teljes felvett teljesítmény:3,50kW
- COP:4,30
- Vízhozam:2,59m3/h
- Emelési magasság:4,20mca
- Szivattyú felvett teljesítménye:0,09kW
- Légszállításás:6000m3/h
- Hasznos nyomás:22Pa
- Felvett teljesítmény:0,21kW
- Hőteljesítmény:100%:14,52kW
- Hőteljesítmény:66%:10,13kW
- Hőteljesítmény:33%:4,73kW
- Kompresszor felvett teljesítménye:3,90kW
- Teljes felvett teljesítmény:4,20kW
- COP:3,46
- Vízhozam:2,50m3/h
- Emelési magasság:3,80mca
- Légszállításás:6000m3/h
- Hasznos nyomás:22Pa
- Felvett teljesítmény:0,21kW
- Hűtési teljesítmény:100%:19,27kW
- Hűtési teljesítményy:66%:13,44kW
- Hűtő teljesítmény:33%:6,38kW
- Kompresszor felvett teljesítménye:3,76kW
- Teljes felvett teljesítmény:4,06kW
- EER_:4,75
- Vízhozam:3,31m3/h
- Emelési magasság:2,70mca
- Légszállításás:6000m3/h
- Hasznos nyomás:220Pa
- Felvett teljesítmény:0,21kW
- Hűtési teljesítmény:100%:13,36kW
- Hűtési teljesítményy:66%:9,35kW
- Hűtő teljesítmény:33%:4,40kW
- Kompresszor felvett teljesítménye:3,74kW
- Teljes felvett teljesítmény:4,04kW
- EER_:3,31
- Vízhozam:2,30m3/h
- Emelési magasság:4,5mca
- Légszállításás:6000m3/h
- Hasznos nyomás:22Pa
1:EC Ventilátor
2:Iker rotoros kompresszor
3:Felületkezelt levegő oldali hőserélő
4:Megnövelt felületű rendszer oldali lemezes hőcserélő
(A termék mérete miatt a szállítási költség: 25 000 Ft)
|
|
-
Hőszivattyúk
A hőszivattyús fűtés sokkal hatékonyabb mint a tisztán elektromos fűtések , de jelentős megtakarítást érhetünk el a gázfűtéshez képest is.
A hőszivattyús készülékek hűtő-fűtő elven működnek és ez a legfontosabb különbség az elektromos fűtésekhez képest, annak ellenére hogy a hőszivattyút sokan az elektromos fűtésekhez sorolják.
A gázfűtés és az elektromos fűtések hatásfoka sosem lehet 100% feletti, hiszen a gázfűtésnél a gázban levő energia távozik az égéstermékkel. Az elektromos ellenállásokon alapuló megoldások már képesek a közel 100%-os hatásfokkal működni de nem képesek a befektetett energiánál több hőenergiát juttatni. A hőszivattyú viszont igen.
- A hőszivattyú működése
A hőszivattyú a felhasznált áramot nem arra fordítja hogy felmelegítse a levegőt, hanem ogy az egyik helyről egy általunk kiválasztott másik helyre szivattyúzza a hőenergiát. A hagyományos fűtési módokhoz képest hőszivattyúval és klímával harmad,-negyed annyival kevesebb energiát kell felhasználni.
Pl: 1m3 levegőt 1,2-1,3 KJ energiával lehet 1°C -kal felmelegíteni. Ha mi ezt az energiát nem elő akarjuk állítani, hanem át akarjuk szivattyúzni egyik helyről a másikra, akkor az 0,3-0,4 KJ energiába kerül jelenleg.
- A gáz felmelegszik mert a keringető gázt a kompresszor összenyomja.
- A felmegedett gáz átadjá a hőenegriát a víznek/levegőnek egy hőcserélőben
- A nagy nyomású gáz a hőcserélőben lehűl így lecsapodik, folyékonnyá válik
- A folyékony hűtőközeget elvezetik egy nyomáscsökkentőn így elveszíti a nyomás nagy részét ennek eredményeképpen lehűl.
- Egy hőcserélőbe bekerülve lehűti környezetét, felmelegszik illetve elpárolog az alacsony nyomású,hideg folyadék
- A hőszivattyú hatásfoka
A hőszivattyúknak a hatásfokát COP-ben, hűtésnél EER-ben adják meg.
COP:az az arányszám ami 1Kwh energia átszivattyúzásához szükséges.
Ez a szám nagyban függ az időjárástól ezért a SCOP, SEER a szezonális éves szinten mutatja meg.
Minél alacsonyabb a külső hőmérséklet és minél melegebb hőmérsékletű vizet szeretnénk előállítani annál jobban csökken a hőszivattyú hatékonysága
- Levegő-víz hőszivattyú rendszerek
A levegő víz hőszivattyúkat gyorsan és egyszerűen telepíthetőek hűtésre, fűtésre és melegvíz előállítására.
A levegő-víz hőszivattyú egy hőcserélőn keresztül a közvetítő közeget hűti vagy fűti nem közbetlenül a levegőt.
A levegő -víz hőszvattyúk ahogy a nevében is benne van az energia nagy részét a levegőből nyerik. A magas hőtartalmú levegőből nyeri ki az energiát.
- Monoblokkos levegő-víz hőszivattyú
A levegő-víz hőszivattyú lehet monoblokkos rendszerű, ahol a teljes rendszer egy berendezésbe kerül. Ez egy olyan egység, mely a külső levegőből kinyert hőt közvetlenül a keringtetett víznek adja át. A monoblokk rendszerú hőszivattyú egyblokkos rendszer amely azt jelenti a hőszivattyú minden alkatrésze a melegvíz-tárolón kívül egy külső hőszivattyú egységben található.A monboblokk rendszerre csatlakoztathatnak radiátorokat de akár padlófűtést is. A monoblokk hőszivattyús rendszereket hívhatjuk kompakt kültéri egységnek is hiszen nem az épületben helyezik el.
- Split (különválasztott) levegő-víz hőszivattyú
A SPLIT hőszivattyú a nevében szereplően egy osztott hőszivattyú, ahol a hőszivattyú rendszer áll egy kültéri és egy beltéri egységből, amelyet össze kell csöveznie az F-gáz vizsgás szakembernek , amely klímatechnikai csövezésben fog a hűtőközeg áramlani a két egység között, egy egész rendszert kiépítve
- Geotermikus hőszivattyú rendszerek
A geotermikus hőszivattyú a földből nyert hőenergiát hasznosítja. A talajszondák segítségével nyerik ki a földből ezt továbbítva a rendszerbe ahol fűtésre célra illetve melegvíz előállításra lehet használni.
A talajszonda (geotermikus hőszonda) egy függőlegesen a talajba telepített eszköz, amely 50-200 m mélyről szállítja a felszínre a földhőt.
Az adott talajszondás hőszivattyú rendszerhez szükséges talajszondák számát a talajminőség mellett a kinyerni kívánt hőenergia határozza meg.
A talajszondás hőszivattyú rendszer környezetbarát, hosszú távon költséghatékony megoldást kínál az energiafelhasználásban.
Méterenként kb. 50 W teljesítménnyel lehet számolni talajszerkezettől függően - természetesen magasabb bekerülési költségen
Mivel nyáron aktív vagy passzív módon helyiséghűtésre használhatók, a talajszondák különösen komfortosak.
- HMV hőszivattyú
A HMV hőszivattyú a melegvíz előállításra a kinti a hőt használja így rendkívül hatékony napkollektoros rendszerrel összekötve még kedvezőbb. A nyári, tavaszi időszakban a napenergia segítségével képes a használati melegvíz előállításra.
A HMV hőszivattyú nagy részében a levegőből vonja ki az energiát így kínál környezetbarát megoldást használóinak,kisebb százalékben az elektromos áramot használja működéséhez.